Wizyta przedszkolaków w „Królestwie Fantazji”

2

19 czerwca tego roku gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaków z PP nr 56 w Opolu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez panią Anitę w dwóch kategoriach tematycznych: Eksperyment malarski- „Łąka kolorami tęczy malowana” i „Ukryte kształty- barwienie rurką do napojów”. Mali plastycy zainspirowani tematyką prac oraz zaciekawieni tym, co przygotowano dla nich na stolikach, z dużym zapałem przystąpili do działań artystycznych. Ciekawe techniki, kolorowe farby na paletach, tusze kreślarskie, atrakcyjność akcesoriów malarskich takich jak: słomki, wałki z fakturą, wałki we wzorki, artystyczne grzebienie, nakrętki, gąbkowe pieczątki czy nietypowe pędzle rozbudziły inwencję twórczą dzieci. Na kartkach zaczęły pojawiać się piękne obrazy, które po wyschnięciu przekazano przedszkolakom. Zadowolone dzieci stwierdziły, że „Szkoła nr 15 to super szkoła”.

Wizyta przedszkolaków w „Królestwie Fantazji”