1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

XIX Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy Kolędy”

5

                19.12.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy Kolędy” dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę  reprezentowała Estera Wilczyńska z klasy 3B. Podczas konkursu można było poczuć klimat zbliżających się świąt dzięki dziewięciu uczestnikom, którzy pięknie wykonywali wybrane przez siebie kolędy. Nasza reprezentantka, Estera, grała na wiolonczeli i śpiewała kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oczarowała wszystkich i zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesu Esterze oraz życzymy kolejnych!

Register to read more...

Szkolny Konkurs – „Śpiewamy kolędy"

8


                         7.12.2018r., w świetlicy szkolnej odbył sięSzkolny Konkurs – „Śpiewamy kolędy”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas trzecich. Każdy z solistów wykonywał wybraną przez siebie kolędę. Jedna z uczestniczek zaśpiewała kolędę, grając na wiolonczeli, czym wzbudziła zachwyt i zainteresowanie widowni. Piękno tradycyjnych, polskich kolęd, świąteczne dekoracje pozwoliły odczuć wszystkim atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce dla Estery Wilczyńskiej 3b oraz Magdaleny Stypki 3c
III miejsce dla Katarzyny Chmielarczyk 3b
III miejsce dla Daniela Mówki 3b

Register to read more...

Andrzejki w świetlicy

6

                 30.11.2018 świetlica szkolna zmieniła swój dotychczasowy charakter. W Królestwie Fantazji zagościły czary i magia. Każdy, kto wszedł do naszego Królestwa, mógł sprawdzić jak będzie miał na imię partner życiowy, czy będzie bogaty albo czy wyjdzie szybko za mąż, jaki zawód będzie wykonywał oraz co przyniesie przyszłość. Humory dopisywały, a wróżący chcieli wiedzieć więcej i więcej.

Register to read more...

Szkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny – „Ozdoba choinkowa z naturalnych materiałów”

9

               28 listopada, w świetlicy szkolnej zapachniało choinkowymi gałązkami, cynamonem, szyszkami, korą drzew, bowiem przedstawiciele klas trzecich przystąpili do twórczej pracy artystycznej wykorzystując naturalne materiały. W ramach konkursu mieli za zadanie przygotować ozdobę choinkową. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem, co można zobaczyć na fotografiach.

Komisja konkursowa w składzie nauczycieli: Anita Majka, Barbara Grabarek,

Jolanta Prandzioch po długich naradach ogłosiła werdykt:

 

I miejsce- Pola Trybulska 3b,   Wiktoria Gnoińska 3c

II miejsce- Estera Wilczyńska 3b, Wincent Ogonowski 3c

III miejsce- Anna Adamczyk 3c, Natalia Bednarowska 3b, Maria Hubrych, Nicole Zygmunt 3a

 

                 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy, a laureatki pierwszego miejsca będą reprezentowały szkołę w konkursie międzyszkolnym w PSP nr 11 w Opolu.

Register to read more...

Quiz z okazji 100 - lecia Niepodległości

DSC00692

  13.11.2018 z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs - Quiz o Niepodległości dla klas II i III, zorganizowany przez panie Aleksandrę Tofel, Jolantę Prandzioch oraz Anitę Majkę. Quiz poprzedziła krótka prelekcja pani Aleksandry Tofel na temat niepodległości, a później każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał tstz. Rywalizacja była zacięta. Suma punktów uzyskanych przez reprezentantów klasy decydowała o miejscu w konkursie. Zespoły klasowe zdobyły następującą punktację:

Register to read more...

Wizyta przedszkolaków w „Królestwie Fantazji”

2

                   19 czerwca tego roku gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaków z PP nr 56 w Opolu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez panią Anitę w dwóch kategoriach tematycznych: Eksperyment malarski- „Łąka kolorami tęczy malowana” i „Ukryte kształty- barwienie rurką do napojów”. Mali plastycy zainspirowani tematyką prac oraz zaciekawieni tym, co przygotowano dla nich na stolikach, z dużym zapałem przystąpili do działań artystycznych. Ciekawe techniki, kolorowe farby na paletach, tusze kreślarskie, atrakcyjność akcesoriów malarskich takich jak: słomki, wałki z fakturą, wałki we wzorki, artystyczne grzebienie, nakrętki, gąbkowe pieczątki czy nietypowe pędzle rozbudziły inwencję twórczą dzieci. Na kartkach zaczęły pojawiać się piękne obrazy, które po wyschnięciu przekazano przedszkolakom. Zadowolone dzieci stwierdziły, że „Szkoła nr 15 to super szkoła”.

Register to read more...

W Muzeum Śląska Opolskiego

8

                Uczniowie klasy III a, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Historia Opola- średniowieczny gród, miasto”. Zwiedzili wybrane fragmenty  ekspozycji historycznej, połączone z opowieścią na temat historii Wieży Piastowskiej i Zamku Piastowskiego. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci poznały ciekawą technikę plastyczną –linoryt. Uczniowie poczuli się prawdziwymi artystami wykonując dłutem matrycę, z której później, przy użyciu farby drukarskiej i prasy powstała odbitka graficzna. Efekty twórczej pracy widoczne są na fotografii.

Register to read more...

Bezludna wyspa

07

   25 maja miał być najszczęśliwszym dniem w życiu dziesięciorga uczniów naszej szkoły i ich rodziców, którzy wygrali wycieczkę swoich marzeń. Tego bowiem dnia mieli udać się luksusowym samolotem na egzotyczną wyspę, do pięciogwiazdkowego hotelu. Uradowani wsiedli na pokład jeta, nie wiedząc co ich czeka. Ciesząc się dobrami oferowanymi przez załogę samolotu, chłonęli piękne widoki za oknem. Nagle ich spokój przerwał głos kapitana, który wzywał do zajęcia miejsc i zapięcia pasów. Samolot wpadł w silne turbulencje, zaczął przechylać się na boki, a po chwili spadać w dół z zawrotną prędkością. Kapitan nie zdołał zapanować nad maszyną, która niczym głaz spadała w wody oceanu. Podczas upadku samolot rozdzielił się na dwie połowy. Cudem ocaleli wszyscy pasażerowie samolotu, lądując w dwóch miejscach niewielkiej bezludnej wyspy.

Register to read more...

III Olimpiada Świetlicowa

01

                    W czwartek, 24.05.2018 r., na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków odbyła się III Olimpiada Świetlicowa, w której wzięli udział wychowankowie naszej świetlicy szkolnej. Szkoły rywalizowały między sobą w konkurencjach: rzut do celu, bieg w parach z balonem, wyścig grupowy ze skakanką, wyścig z pokonywaniem przeszkód, wyścig z piłką między nogami oraz w wielu innych. Nad bezpieczeństwem oraz przebiegiem Olimpiady czuwali organizatorzy – MOS Opole oraz wychowawcy świetlicy. Olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili oraz dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Imprezę zakończyło uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono dyplomy, medale oraz puchary.

Register to read more...

Warsztaty mydlarskie

1

                 Zajączki wielkanocne, kurczaczki, motylki i wiele, wiele innych motywów wiosenno-świątecznych zmaterializowało się w postaci mydełek w świetlicy szkolnej 26 marca 2018r. Kolorowe, ekologiczne i apetycznie pachnące mydełka przyniosły całe mnóstwo radości ich twórcom. Dzieci nie tylko samodzielnie wykonały te małe cuda, ale również zgromadziły wiele interesujących informacji na temat mydła, jego historii i produkcji.

Register to read more...

800 lat opola

Nasze sukcesy

Ważne Sprawy

O szkole

Z życia szkoły

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad