Dzień Otwarty 2019
Kolędujemy w Kole
20 stycznia kolejny raz chóry szkolne Opolszczyzny spotkały się na wspólnym koncercie kolędowym „W Kole Kolędujemy”. Koncert odbył się w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Na koncercie można było usłyszeć nie tylko tradycyjne kolędy, ale również pastorałki. Utwory wykonywane były przez chórzystów, zespół instrumentalny ze szkoły muzycznej oraz uczniów grających na instrumentach szkolnych. Tradycyjnie nasz chór szkolny wziął udział w tym koncercie i jak zwykle wrażenia były wspaniałe.
Karnawał w Niemczech
W styczniu, na cotygodniowych zajęciach „Bastelmonntag” w klasie IIa, uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób Niemcy obchodzą Karnawał, z którego miasta pochodzi oraz który dzień go rozpoczyna. W trakcie zajęć uczniowie poznali również słówka związane ze strojami karnawałowymi oraz samodzielnie stworzyli maski karnawałowe. Wśród ciekawych masek odnaleźć można było między innymi maskę batmana, geparda, jednorożca i damy dworu.
Projektujemy odzież
Klasa IIa realizuje projekt edukacyjny „Bastelmontag – Twórczy poniedziałek”. Na cotygodniowych zajęciach języka mniejszości narodowej poznaje, utrwala i powtarza słownictwo omawiane nazajęciach, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. W grudniu uczniowie mieli okazję zaprojektować i stworzyć odzież, korzystając ze ścinków materiałów, włóczki, wstążek i bibuły. W trakcie zajęć uczniowie powtarzali słówka związane z odzieżą oraz opisywali ubrania zaprojektowane przez siebie. Cykliczne „Twórcze Poniedziałki” bardzo przypadły uczniom do gustu. W trakcie zajęć uczniowie wykazują się pomysłowością i spontanicznością, a przy okazji zabawy utrwalają poznaną leksykę.
Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej
“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”.
To kampania profilaktyczno-edukacyjna współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Skierowana jest nie tylko do uczniów szkół podstawowych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, ale również rodziców i nauczycieli. Głównym celem kampanii jest edukacja młodzieży w zakresie poznania prawdziwego autorytetu oraz odbudowa i wzmocnienie autorytetu rodzica i nauczyciela. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych.