1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Joga na lekcji wychowania fizycznego

0808.05.2017r. odbyła się bardzo ciekawa, bo zupełnie inna lekcja wychowania fizycznego. Uczennice z klasy VI b  chciały zaprezentować znane im elementy jogi i wspólne  przećwiczyć je na lekcji pod okiem nauczyciela. Martyna Glapiak, Dominika Kopciuch oraz Kamila Kopica bardzo dobrze przygotowały się do zajęć. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej prezentowały rozmaite figury. Wszystkie uczennice próbowały swoich sił. Lekcja była bardzo ciekawa i inspirująca, dzięki kreatywności uczennic.

Register to read more...

Sportowe Stacyjkowo

1413.03.2017r. odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia w ramach Poniedziałkowego Klubu Przedszkolaka. Tym razem Stacyjkowo zatrzymało się na stacji, na sali gimnastycznej.
W grach i zabawach sportowych wzięły udział dzieci, które może już w przyszłym roku będą jej uczniami. Nauczyciele przygotowali szereg atrakcji o charakterze sportowym. Zajęcia zaczęto od zabawy integracyjnej z chustą animacyjną. Po wesołej rozgrzewce przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Tym razem bawiliśmy się w formie wyścigów rzędów, w których dzieci miały okazję sprawdzić się w biegach szybkościowych i konkurencjach zręcznościowych. Po tej emocjonującej rywalizacji dzieci grały w piłkę nożną oraz uczyły się rzutów jednorącz z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics.
Na koniec nastąpiło krótkie podsumowanie zajęć, podczas których dzieci opowiadały o swoich wrażeniach po zajęciach. Wszyscy otrzymali słodką niespodziankę i z uśmiechami na twarzach opuścili salę gimnastyczną.

Register to read more...

Finał piłki siatkowej dziewcząt

1014.03.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 spotkały się najlepsze dziewczęce drużyny piłki siatkowej szkół podstawowych w Opolu. W tym zaszczytnym gronie znalazła się nasza reprezentacja. Dziewczyny po udanej grze w fazie eliminacyjnej miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w grze z najlepszymi. Turniej rozegrany został na dwóch boiskach. Nasza reprezentacja rozegrała trzy spotkania. Zabrakło nam jedynie trochę szczęścia ,aby zakończyć turniej na pozycji medalowej.
Klasyfikacja końcowa:
Vi miejsce PSP14
V miejsce PSP2
IV miejsce PSP15
III miejsce PSP9
II miejsce PSP1
I miejsce PSP11
Skład naszej reprezentacji na finale: D. Olchawa, N. Olejnik, W Esepionoc, J. Radoń, A. Tulik, M. Glapiak, D. Kopciuch, K. Szafer, M. Michniewicz, N. Szparaga

Register to read more...

Mistrzostwa miasta Opola w tenisie stołowym drużynowym

0120.03.2017r. na sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Katowickiej odbyły się zawody w tenisie stołowym drużynowym. Nasza reprezentacja dziewcząt rozegrała cztery pasjonujące i pełne napięcia spotkania z zawodniczkami ze szkół: PSP 5, PSP 11, PSP 24 i PSP 25.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – PSP 25
II miejsce -  PSP11
II miejsce PSP 5
IV miejsce PSP 15
V miejsce PSP 24
Skład naszej reprezentacji: Natalia Olejnik oraz Klaudia Szafer.

Register to read more...

Turniej Mikołajkowy 2016

45

Na ostatnich piątkowych zajęciach popołudniowych przed świąteczną przerwą został zorganizowany „Turniej mikołajkowy” w piłce nożnej. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: klasy V – VI i klasy IV. Zarówno w pierwszej jak i drugiej kategorii klasy reprezentowane były przez chłopców jak i dziewczynki, ale wszystkim przyświecał jeden cel „dobra zabawa”.

Register to read more...

Halowa Piłka Nożna dziewcząt

15

16 listopada 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 odbył się finał Mistrzostw Miasta Opola w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt. Już w eliminacjach nasze dziewczyny, pokonując wszystkie drużyny, pokazały, że piłka kopana nie jest im obca i drzemie w nich duży potencjał. Do finału awansowały cztery najlepsze drużyny w mieście: PSP 24, PSP 11, PSP 21, i PSP 15. Po niezwykle pasjonujących meczach nasza szkoła wywalczyła brązowy medal.

Register to read more...

IX edycja Integrusia – gier zabaw dla klas integracyjnych

0629.09.2016r. już po raz dziewiąty gościliśmy na sali gimnastycznej wszystkie klasy integracyjne z naszej szkoły. Podobnie jak do tej pory spotkaliśmy się, aby wspólnie bawić się podczas gier i zabaw ogólnorozwojowych, które zostały przygotowane specjalnie dla uczestników „Integrusia”. Zabawy odbyły się w formie wyścigów rzędów, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił w biegach slalomem, prowadzeniu piłeczki kijem do unihokeja oraz innych konkurencjach przygotowanych specjalnie na ten dzień. W zabawach brali udział wszyscy uczniowie z klasy, co sprzyjało procesowi integracji grupy uczniów zdrowych i tych z różnymi dysfunkcjami.
Prowadzące od początku trwania imprezy zwracały uwagę na wspólną zabawę, niwelując do minimum elementy rywalizacji (ze wzg. na zróżnicowanie wiekowe i sprawnościowe uczniów).  W tej edycji nauczycieli wspierali studenci z Politechniki Opolskiej, WWFiF, którzy odbywali praktyki studenckie w naszej szkole. Przedstawicielom klas zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wszyscy przyjęli zaproszenie na kolejna edycję „Integrusia”, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Register to read more...

Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2015/2016

322.06.2016 r. w sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2015/2016 zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu.
W bieżącym roku szkolnym do rozgrywek organizowanych w  ramach Miejskiego Kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej zgłosiły się 44 opolskie szkoły: 21 podstawówek, 9 gimnazjów oraz 14 szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało o tytuł najbardziej usportowionej szkoły.
Nasi sportowcy wywalczyli w tym roku szkolnym trzecią pozycję. Na ten sukces uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego pracowali wytrwale cały rok, biorąc udział w zawodach międzyszkolnych. Na gali podsumowującej nasza szkoła była reprezentowana przez p. dyrektor Alicję Trojak, nauczyciela wf p. Grażynę Presz oraz naszych uczniów:  Magdalenę Nawarę oraz Jakuba Johana.
Ogromnie gratulujemy wspaniałego rezultatu i trzymamy kciuki za nasze szkolne, sportowe reprezentacje w przyszłym roku.
Klasyfikacja końcowa:
1.    PSP 2  (100 pkt)
2.    PSP 11 (75 pkt)
3.    PSP 15 (70 pkt)

Register to read more...

VIII edycja Integrusia – gier zabaw dla klas integracyjnych

08W dniu 13.04.2016r. po raz ósmy na sali gimnastycznej odbyły się sportowe zmagania dla klas integracyjnych. Tym razem organizatorki imprezy zorganizowały wyścigi rzędów z użyciem gazet w roli głównej. Uczestnicy biegli z gazetą na klatce piersiowej, z piłeczką do tenisa umieszczoną na gazecie itp. Największą atrakcją był szybki marsz na gazetach z użyciem kijków do nornic walking. Uczniowie w wielu konkurencjach musieli ze sobą współpracować, aby ukończyć bieg z sukcesem.
Celem imprezy, oczywiście oprócz zabawy i kultywowania zasadzie fair play, było pokazanie, że nie potrzeba drogiego, wyspecjalizowanego sprzętu, aby zorganizować ciekawe, rekreacyjne zawody sportowe.
Wszyscy uczestnicy otrzymali na koniec imprezy słodką niespodziankę, a przedstawiciele klas odebrali pamiątkowe dyplomy. Do wspólnej zabawy, klasy integracyjne zapraszamy już za rok.

Register to read more...

Mini Piłka Nożna

1415.04.2016 roku na boisku „ORLIK” przy ul. Czaplaka odbył się turniej finałowy w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Po zmaganiach grupowych i półfinałach w finale spotkały się cztery najlepsze drużyny w Opolu: PSP 2, PSP 11, Szkoła TAK i PSP 15. Turniej stał na wysokim poziomie, obfitował w wiele ciekawych akcji, a bramkarze co rusz musieli ratować swoje drużyny przed utratą bramki. Jak pokazała tabela końcowa, o mistrzostwie decydował mecz między PSP 15 a PSP 11 i choć prowadziliśmy już w tej rozgrywce  3 – 0,  w ostatecznym rozrachunku musieliśmy uznać wyższość rywala, przegrywając to spotkanie 5 – 6.

Register to read more...

800 lat opola

Nasze sukcesy

Ważne Sprawy

O szkole

Z życia szkoły

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad