1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Tydzień eTwinning 2014 w naszej szkole

05Od 20 do 24 października obchodziliśmy w naszej szkole tydzień eTwinning. Uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego koła przygotowali wystawę promującą  ten europejski program oraz tegoroczny projekt pt. „Jakhreskalender - Sitten und Brӓuche in unserem Land und in Deutschland” (Kalendarz zwyczajów i obrzędów w naszym kraju i w Niemczech) realizowany ze szkołą podstawową w Salonikach (Grecja), z którą w tym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt.
Głównym celem projektu jest wzbogacenie słownictwa w języku niemieckim oraz wiedzy o kulturze i zwyczajach Niemiec. Każdego miesiąca przygotowujemy jedną kartkę z kalendarza, która zawiera informacje o zwyczajach i obrzędach obchodzonych u nas oraz u naszego zachodniego sąsiada. Efekty naszej pracy umieszczamy na stronie internetowej projektu TwinSpace. Język projektu to  niemiecki, stąd obchody Tygodnia eTwinning stały się świetną okazją do promocji nauki języka niemieckiego. W środę na przerwach między lekcjami przeprowadzono akcję „Pokaż, że niemiecki jest fajny i przybij z nami niemiecką piątkę”, podczas której  uczniowie mogli pokazać, że lubią uczyć się języka niemieckiego, obrysowując na plakacie swoją dłoń i kolorując ją w barwach niemieckiej flagi.   W tym dniu także członkinie szkolnego koła eTwinning przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów słodki poczęstunek z niemieckim akcentem, a mianowicie babeczki udekorowane niemieckimi flagami.


Z okazji eTwinningowego święta przeprowadzono również  konkurs plastyczno-językowy dla uczniów klas IV-VI na pocztówkę z Niemiec. Uczestnicy konkursu przygotowali piękne pocztówki m. in. z Berlina, Kolonii, malowniczych bawarskich miejscowości i znad niemieckiego , przesyłając pozdrowienia w języku niemieckim. Z prac konkursowych przygotowano wystawę na I piętrze.
Nagrodzone prace wykonali:
Hanna Staszewska z kl. 5c - I miejsce
Elżbieta z kl. 5c - II miejsce
Aleksandra  Krawczyk z kl. 6c - III miejsce
Paweł Lesień z kl. 5d i  Kacper Loręcki z kl. 5c – wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i  gratulujemy pomysłów!800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad