Obchody Tygodnia e-Twinning 2016

05Jak co roku, nasza szkoła obchodziła Tydzień e-Twinning. W tym roku przypadł on między 24- 27 października. Tematem przewodnim tegorocznego projektu są europejskie baśnie, bajki i legendy. Szkolne koło e-Twinning przygotowało quiz muzyczny pt. „ Jaka to bajka?”. Uczestnikami quizu byli przedstawiciele klas piątych i szóstych, którzy wcześniej otrzymali teksty wybranych legend dotyczących Opolszczyzny. Uczestnicy musieli zapoznać się z legendami i zapamiętać jak najwięcej zawartych w nich szczegółów. Quiz podzielony był na trzy rudny. W pierwszej rundzie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące legend, druga runda dotyczyła znajomości bajek i baśni, natomiast w rundzie trzeciej uczniowie po usłyszeniu nagrania, musieli odgadnąć z jakiej bajki dany fragment muzyczny pochodzi. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotycząca bajek,  w nagrodę klasy otrzymały dyplom, a każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.