1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Tydzień E-Twinning 2018

4

            W dniach 22-26.10.2018 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień e-Twinning. W związku z rozpoczęciem nowego projektu „Korzenie - Powrót do naszych źródeł poprzez dzielenie się”   uczniowie klasy 6d przygotowali wystawę z informacjami dotyczącymi krajów partnerskich – wykonali plakaty z konturami państw wraz z ich umiejscowieniem na mapie Europy, a także przygotowali materiały dotyczące podstawowej wiedzy na temat kultury, geografii i gospodarki tych krajów.

W ramach obchodów Tygodnia e-Twinning nauczyciele języków obcych przeprowadzili w klasach 1-3 lekcje dotyczące krajów Unii Europejskiej wykorzystując do tego interaktywne quizy i gry komputerowe. Oprócz tego, uczniowie klas starszych mieli okazję samodzielnie stworzyć quizy aonline na portalu Quizziz, Kahoot i Quizlett.

Czytaj więcej...

Powtórka materiału z Socrative Student

    W ramach powtórzenia materiału uczniowie klas Va i Vb korzystali z aplikacji umożliwiających rozwiązywanie testów i quizów przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Jedną z takich aplikacji jest Socrative Student. W trakcie rozwiązywania quizu odpowiedzi uczniów wyświetlają się na komputerze nauczyciela, w związku z czym może on na bieżąco je analizować. Dzięki temu nauczyciel może zaobserwować, w jakim stopniu materiał został opanowany przez uczniów oraz co należałoby jeszcze poćwiczyć.

Tworzymy własny quiz interaktywny w programie Kahoot

Wykorzystując platformę Kahoot, uczniowie klasy VI tworzyli własny quiz interaktywny dotyczący zwyczajów i obrzędów wielkanocnych w Polsce i Niemczech. Zaletą programu Kahoot jest możliwość wykorzystania urządzeń mobilnych, co dla ucznia stanowi dodatkową motywację do nauki. Biorąc udział w quizie, uczniowie powtarzają materiał i przyswajają go niejako „przy okazji”, doskonale się przy tym bawiąc.

Czytaj więcej...

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie edukacji

20180302 081811 resized

Jednym z celów projektu e-Twinning jest wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie edukacji. Uczniowie klasy VI b wykorzystali aplikację Dvolver w celu stworzenia własnych dialogów w języku niemieckim. Dvolver umożliwia stworzenie własnej animacji poprzez dodanie scenerii, postaci i rekwizytów, a następnie stworzenie fabuły i utworzenie dialogów do wybranych postaci. Poniżej przedstawiamy efekty pracy uczniów.

Czytaj więcej...

Konkurs „Barwy narodowe Niemiec w obiektywie” rozstrzygnięty!

02

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny „Barwy narodowe Niemiec w obiektywie” dedykowany uczniom klas III – V, uczęszczającym na zajęcia języka mniejszości narodowej niemieckiego. Komisja poszukiwała w fotografiach uczniów ciekawego ujęcia, zestawienia barw flagi niemieckiej w najbliższym otoczeniu, wyrazistości oraz oryginalnego pomysłu.

Czytaj więcej...

Obchody Tygodnia e-Twinning 2016

05Jak co roku, nasza szkoła obchodziła Tydzień e-Twinning. W tym roku przypadł on między 24- 27 października. Tematem przewodnim tegorocznego projektu są europejskie baśnie, bajki i legendy. Szkolne koło e-Twinning przygotowało quiz muzyczny pt. „ Jaka to bajka?”. Uczestnikami quizu byli przedstawiciele klas piątych i szóstych, którzy wcześniej otrzymali teksty wybranych legend dotyczących Opolszczyzny. Uczestnicy musieli zapoznać się z legendami i zapamiętać jak najwięcej zawartych w nich szczegółów. Quiz podzielony był na trzy rudny. W pierwszej rundzie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące legend, druga runda dotyczyła znajomości bajek i baśni, natomiast w rundzie trzeciej uczniowie po usłyszeniu nagrania, musieli odgadnąć z jakiej bajki dany fragment muzyczny pochodzi. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotycząca bajek,  w nagrodę klasy otrzymały dyplom, a każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Czytaj więcej...

Przedstawienie „Wir suchen matrosen”

19 maja członkowie koła teatralnego „Deutsch mit Theater” („Niemiecki poprzez teatr”) zaprezentowali przedstawienie o krajach europejskich  pt. „Wir suchen matrosen” („Szukamy marynarzy”). Ponadto klasa 2d wzbogaciła występ przedstawiając polskie tańce narodowe: krakowiaka i trojaka, a klasa 1a tango.

Czytaj więcej...

Tydzień eTwinning 2015 w naszej szkole

12W dniach 19 - 23 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień e-Twinning.   W tym roku nasza szkoła prowadzi  równolegle projekt e-Twinning oraz projekt Erasmus ze szkołami z Estonii, Słowenii, Finlandii i Włoch.  W ramach realizacji zadań projektu uczniowie koła e-Twinning przygotowali wystawę z informacjami na temat krajów biorących udział w tegorocznym programie e-Twinning. Wystawę można było obejrzeć na pierwszym piętrze naszej szkoły. Każdy dzień nosił nazwę innego kraju.  Na przerwach uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki typowej dla danego kraju oraz skosztować przysmaków z danych regionów Europy. Poczęstunek przygotowali z pomocą rodziców uczestnicy  koła e-Twinning. Mieliśmy okazję spróbować, jak smakuje typowy chlebek słoweński i włoska pizza, największym powodzeniem cieszyły się jednak polskie pierogi. W trakcie każdego dnia Tygodnia e-Twinning  rozdawane były ulotki z najciekawszymi informacjami dotyczącymi krajów partnerskich. W piątek, w ostatnim dniu Tygodnia e-Twinning ,uczniowie ,którzy zebrali wszystkie ulotki ,wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach partnerskich. Zwyciężczynią okazała się Ewelina Puto z klasy Vd. Gratulujemy!
W trakcie Tygodnia zespół nauczycieli języków obcych przeprowadził zajęcia pod tytułem "Tak dalecy, a tak bliscy", w trakcie których uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów partnerskich oraz rozwinęli swoją postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur.

Czytaj więcej...

Tydzień eTwinning 2014 w naszej szkole

05Od 20 do 24 października obchodziliśmy w naszej szkole tydzień eTwinning. Uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego koła przygotowali wystawę promującą  ten europejski program oraz tegoroczny projekt pt. „Jakhreskalender - Sitten und Brӓuche in unserem Land und in Deutschland” (Kalendarz zwyczajów i obrzędów w naszym kraju i w Niemczech) realizowany ze szkołą podstawową w Salonikach (Grecja), z którą w tym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt.
Głównym celem projektu jest wzbogacenie słownictwa w języku niemieckim oraz wiedzy o kulturze i zwyczajach Niemiec. Każdego miesiąca przygotowujemy jedną kartkę z kalendarza, która zawiera informacje o zwyczajach i obrzędach obchodzonych u nas oraz u naszego zachodniego sąsiada. Efekty naszej pracy umieszczamy na stronie internetowej projektu TwinSpace. Język projektu to  niemiecki, stąd obchody Tygodnia eTwinning stały się świetną okazją do promocji nauki języka niemieckiego. W środę na przerwach między lekcjami przeprowadzono akcję „Pokaż, że niemiecki jest fajny i przybij z nami niemiecką piątkę”, podczas której  uczniowie mogli pokazać, że lubią uczyć się języka niemieckiego, obrysowując na plakacie swoją dłoń i kolorując ją w barwach niemieckiej flagi.   W tym dniu także członkinie szkolnego koła eTwinning przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów słodki poczęstunek z niemieckim akcentem, a mianowicie babeczki udekorowane niemieckimi flagami.

Czytaj więcej...

Tydzień e-Twinning 2013 w naszej szkole

10W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy projekt ze szkołą z Grecji pod nazwą „Ich mag Deutsch!” – „Lubię niemiecki!”.  Celem projektu jest:

  • zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego, przyswojenie nowych zwrotów i wyrażeń (dotyczących tradycji, zwyczajów, obrzędów, w tym tradycyjnej kuchni  niemieckiego obszaru językowego);
  • uatrakcyjnienie tradycyjnych lekcji poprzez wykorzystanie materiałów kulturoznawczych (mapy, atlasy turystyczne, książki kucharskie, czasopisma, filmy krajoznawcze);
  • poprawa umiejętności stosowania narzędzi TIK wykorzystania mediów jako narzędzia edukacyjnego (wymiana korespondencji przy pomocy poczty elektronicznej, tworzenie prezentacji Power Point, prowadzenie dyskusji na forum, publikowanie reportaży na platformie TwinSpace, wykorzystanie internetu jako źródła wiedzy) ;
  • poznawanie kultury krajów niemieckojęzycznych oraz  kraju partnerskiego.

Czytaj więcej...

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad