1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ERASMUS + DAYS

 

ERASMUS + DAYS

W dniach 12-13 października 2018r. wiele europejskich krajów uczestniczyło w obchodach „Erasmus + Days” („Dni Erasmus +”) promujących efekty projektów Erasmus +.

Nasza szkoła przyłączyła się do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Nasi uczniowie podczas lekcji tematycznych o krajach europejskich i realizacji wewnątrzklasowych projektów zostali poinformowani o korzyściach płynących z uczestnictwa w projektach programu Erasmus +. Zapoznali się z celami, planowanymi zadaniami oraz krajami partnerskimi nowego projektu „ROOTS - Return Our Origins Through Sharing” oraz podsumowali działania i wypracowane rezultaty zakończonego projektu „From Europe 1010BC to Europe 2020 PC”.

W ramach Erasmus + Days uczniowie klas starszych poszerzyli swoje wiadomości, wyszukując informacje o krajach partnerskich (Słowenia, Hiszpania, Włochy, Polska, Finlandia, Grecja) i wykonując plakaty. Młodsi uczniowie zaprojektowali prace plastyczne z symbolami krajów partnerskich, nauczyli się podstawowych zwrotów w ich językach, wykonali prace pt. „Syriusz w krainie marzeń” oraz wyszukiwali kraje partnerskie na mapie Europy wykorzystując nowoczesne narzędzie TIK - ozoboty. Prace uczniów zostały wyeksponowane w postaci gazetki na korytarzu szkolnym.

Aby pamiętać o przeszłości i swoich korzeniach, zgodnie z myślą nowego projektu, uczniowie uczcili również bohaterstwo uczestników Powstania Warszawskiego, wysyłając im kartki z życzeniami i podziękowaniami.

W związku z tym, że tegoroczne daty obchodów „Erasmus + Days” pokrywały się z datą świętowanego w naszej szkole Dnia Edukacji Narodowej oraz tym, że jednym z zadań nowego projektu Erasmus + jest przeprowadzanie wywiadów przez uczniów z dorosłymi osobami (co pomoże im w porównywaniu przeszłości badanych osób z teraźniejszością) uczniowie zorganizowali „Koncert życzeń”. Zebrali informacje od nauczycieli o ich ulubionych utworach z czasów szkolnych i włączali je podczas przerw, dołączając do nich specjalną dedykację. Dzięki temu uczniowie mogli porównać swoje ulubione utwory z przebojami z przeszłości.

W trakcie „Erasmus + Days” uczniowie, nauczyciele, rodzice i każda osoba odwiedzająca szkołę mogła przeczytać o pozytywnym wpływie projektu „From Europe 1010BC to Europe 2020 PC” oraz planowanych działaniach w ramach nowego projektu „ROOTS - Return Our Origins Through Sharing” na tablicy informacyjnej poświęconej programowi ERASMUS +. 

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad