1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nowy projekt „ROOTS - Return Our Origins Through Sharing

 

Nowy projekt „ROOTS - Return Our Origins Through Sharing

 

1 września 2018r. nasza szkoła przystąpiła do dwuletniego międzynarodowego projektu pt. „ROOTS - Return Our Origins Through Sharing” („Korzenie - Powrót do naszych źródeł poprzez dzielenie się”) programu Erasmus +.

Projekt przewidziany jest na lata 2018-2020 i współrealizowany z następującymi szkołami partnerskimi:

  1. Osnovna šola Miklavž na Dravskem polju, Słowenia (koordynator projektu),
  2. ISTITUTO COMPRENSIVO della VAL NURE, Włochy,
  3. Kauttuan koulu, Finlandia,
  4. 40 Primary School of Thessaloniki, Grecja.

Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów do powrotu do źródeł, odkrycia własnych korzeni i tradycji oraz dzielenie się zdobytą wiedzą o własnej przeszłości z rówieśnikam z krajów europejskich. Aby poznać źródła własnego pochodzenia i swą przeszłość uczniowie będą przeprowadzać wywiady ze starszymi osobami, poznawać, w jaki sposób dawniej spędzano wolny czas, jakie sporty uprawiali ich rodzice i dziadkowie, jakie były zwyczaje świąteczne oraz przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycyjne lokalne, przepisy kulinarne, regionalne tańce i piosenki a także baśnie i legendy.

Zebrane informacje od osób starszych uczniowie ze szkół partnerskich wykorzystają do nagrania tutoriali, którymi się będą wymieniać oraz do stworzenia bloga. Z pomocą filmików instruktażowych uczniowie będą próbować przyrządzić tradycyjną potrawę z wybranego kraju partnerskiego oraz uczyć się tradycyjnego tańca i piosenki. Ponadto, podczas trwania całego projektu, uczniowie będą uczyć się poza klasą dzięki obserwacjom przyrody.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie rozwiną swoje umiejętności korzystania z narzędzi TIK (tworzenie tutoriali, stop motion movie, blog), usprawnią umiejętności komunikowania się w języku obcym, wymienią doświadczenia z rówieśnikami z innych krajów, wzbogacą swoją wiedzę o dziedzictwie kulturowym krajów biorących udział w projekcie, rozwiną się społecznie przeprowadzajac wywiady ze starszymi osobami oraz będą kształtować postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur.

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad