1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Niezwykły gość w naszej szkole

055

Mamy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłą pszczółkę „Bee C”– maskotkę projektu „From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC”, która przyjechała do nas aż z Estonii. Przywiozła ze sobą napisaną alfabetem Morse’a wiadomość, którą udało się odszyfrować członkom szkolnego „Euroklubu”. Do połowy maja, będzie towarzyszyć uczniom w różnych szkolnych wydarzeniach i zajęciach.Fotorelacja z pobytu maskotki projektu w naszej szkole  (styczeń - marzec)


Pierwszym wydarzeniem, w którym uczestniczył nasz gość było wspólne wyjście, 27 stycznia, do Teatru im. Jana Kochanowskiego z klasą 1b, 1d  na sztukę pt. „Wszystkie stworzenia czyli jak włochatym bywa źle”.
Następnie, 29 stycznia,  Pszczółka uczestniczyła w apelu organizowanym przez klasę 3b pt. „Bezpieczne Ferie”. Dzięki niemu, mogła dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ją podczas ferii zimowych i jak im zapobiec.
W wolnej chwili wybrała się na spacer wśród makiet „Katedry opolskiej”, stworzonych przez uczniów naszej szkoły.
25 lutego Pszczółka miała okazję posłuchać pięknych głosów Izabeli Kuriaty i Zuzanny Bojarskiej zasiadając na widowni podczas  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewajmy Razem”.
26 lutego klasa 5b zabrała Pszczółkę do teatru na sztukę pod tytułem „Trzej muszkieterowie”.
8 marca uczniowie klasy 2c zaprosili naszego gościa na klasowe obchody Dnia Kobiet.
11 marca kibicowała uczniom ze szkolnego „Euroklubu” podczas konkursu europejskiego, zorganizowanego przez PG7 - „Młodzi Europejczycy to my”, poznała ciekawostki o krajach UE.
15 marca Pszczółka zobaczyła, jak nasi uczniowie tworzą piękne pisanki podczas IX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla kl. I-III pt. „Wielkanocne Jajo”, zorganizowanego przez Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu.
O dalszych przygodach Pszczółki Bee-C można przeczytać na jej blogu: http://fromeurope1010bctoeurope2020pc.blogspot.com/

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad