Wizyta partnerska we Włoszech

Od 15.04. do 19.04.2015 r. nauczyciele z PSP15 przebywali z wizytą partnerską we Włoszech. Wspólnie z nauczycielami z Włoch, Niemiec, Luxemburga, Danii, Estonii, Słowenii, Hiszpanii, Finlandii wzięliśmy udział w warsztatach poświęconych realizacji zadań projektu „Europa: wczoraj i dziś dla jutra”. Odwiedziliśmy szkoły partnerskie w Bettoli i w Piacenzie.
Podczas wizyty w Piacenzie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez władze miasta, dyrekcję, nauczycieli i uczniów. W szkole, każda odwiedzona przez nas klasa, przywitała nas krótkim występem artystycznym.  Mogliśmy wymienić się doświadczeniami z włoskimi nauczycielami podczas obserwacji lekcji. Szkoła w Bettoli to duży kompleks budynków, gdzie uczniowie ćwiczą praktyczne umiejętności związane z przyszłym zawodem. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, na których uczniowie, przyszli kucharze, uczyli się, jak przygotować tortelini ze szpinakiem. Myszka  Leonek, niezwykły mieszkaniec naszej szkolnej biblioteki, ponownie spotkała się z Myszką Leo, maskotką projektu, oraz resztą przyjaciół z europejskich krajów.