Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

072 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 2 kwietnia jest ogólnoświatowa akcja „Light It Up Blue" w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu".
Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do tej akcji. W miesiącu kwietniu w klasach zostały przeprowadzone zajęcia przybliżające świat osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Uczniowie wykonywali plakaty, prace plastyczne oraz została przygotowana  gazetka informacyjna, z której rodzice mogli się dowiedzieć o instytucjach organizujących w  miesiącu kwietniu bezpłatne spotkania z ekspertami oraz gdzie w naszym mieście są instytucję zajmujące się terapią osób z autyzmem.
Jesteśmy szkołą, w której uczą się dzieci autystyczne, dlatego ten temat nie jest nam obcy.
- Nie bądź zielony w temacie autyzmu! - zachęca Bartek Topa - aktor, który 5 lat temu wziął udział w kampanii społecznej dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nasza społeczność szkolna dnia 03.04.2017r.  przestała być zielona w temacie autyzmu i „zaświeciła na niebiesko”(wszyscy ubrali się na niebiesko). W akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele oraz dyrekcja. Wszystkim serdecznie dziękujemy.