Lekcje o niepełnosprawności

04W grudniu oraz styczniu w klasie 1a, 2a oraz 2b przeprowadzono lekcje poświęcone problemom niepełnosprawności. Poprzez czytanie uczniom ciekawych bajek psychoedukacyjnych, nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, jednak każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy. Podczas zajęć wiele czasu poświęcono na  ciekawe zadania, rymowanki, kolorowanki oraz wspólne zabawy, które w naturalny sposób zainspirowały do rozmów na temat empatii, szacunku do odmienności, otwarcia na świat. Dzieci dowiedziały się również jakie są rodzaje niepełnosprawności, a także o barierach, które w życiu codziennym napotykają osoby nią dotknięte. Mamy nadzieję, że lekcje te będą jednym z kroków do zastąpienia słowa „tolerancja” słowem „akceptacja”.