1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Dzień Patrona i wizyta nauczycieli szkół partnerskich w PSP 15

22W dniach 08.10 - 11. 10. 2014 roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli ze szkół partnerskich w Misso (Estonia), Dudelange (Luksemburg), Kaiserlautern (Niemcy), Mehlingen (Niemcy), Silkeborgu (Dania), Miklavsz (Słowenia), Seron (Hiszpania) Kauttua (Finlandia) oraz w Bettoli (Włochy).
Nasi goście uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona Szkoły, mieli okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez uczniów klas drugich, trzecich oraz szóstych pt. „Wizyta Królowej Jadwigi”. Uroczystość uświetniły swą obecnością wiceprezydent Opola pani Danuta Wesołowska, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty pani Krystyna Dworecka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Teresa Momot.   
Podczas swojego pobytu przedstawiciele europejskich szkół poznali pracę PSP 15, system edukacyjny Polski oraz mogli wymienić doświadczenia z naszymi nauczycielami. Obserwowali lekcje pokazowe z języka mniejszości niemieckiej, matematyki, edukacji wczesnoszkolnej z udziałem naszych uczniów.
Ważnym elementem wizyty partnerskiej było seminarium poświęcone ewaluacji zadań realizowanego wspólnie projektu „Europa wczoraj, dziś dla jutra”. Omówiono efekty wykonywanych działań oraz zaplanowano formy realizacji przyszłych zadań.


Zagraniczni goście odwiedzili Urząd Marszałkowski, gdzie obejrzeli prezentację o naszym regionie oraz dowiedzieli się, jakie inne projekty zagraniczne realizowane są na Opolszczyźnie. Uczestniczyli w wycieczce na Wieżę Piastowską oraz odwiedzili bardzo nowoczesne muzeum Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.  Nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o naszym regionie, ale także o naszym kraju.  W ostatni dzień pobytu zwiedzili kopalnię soli w Wieliczce oraz Rynek w Krakowie.800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad